Odżywki dla sportowców – dla kogo?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odżywek i suplementów dla sportowców. Znajdziemy wśród nich odżywki białkowe budujące masę, odżywki dla sportowców na energię, a także wspomagające wyrzeźbienie mięśni. Są one idealnie dopasowane do potrzeb osób uprawiających sporty wyczynowe i siłowe, intensywnie trenujących. Ich zbilansowany skład doskonale uzupełnia straty energetyczne po wysiłku fizycznym, co więcej, wspomagają one zwiększanie lub utrzymanie obecnej masy mięśniowej. Odżywki białkowe to bogate źródło niezbędnych witamin, minerałów, białek oraz węglowodanów. Jednak nie tylko sportowcy mogą z nich korzystać!

Odpowiednio dobrane odżywki dla sportowców mogą służyć także w walce z nadmiernymi kilogramami. Spalając tłuszcz pozwalają one zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i usunąć nadmiar wody podskórnej. Dzięki temu działaniu skutecznie wspomagają proces odchudzania, jednak najlepiej działają one w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami.

Zawarte w odżywkach składniki aktywne podnoszą temperaturę ciała, sprawiając, że organizm szybciej zaczyna spalać lipidy. Ale to nie wszystkie ich zastosowania! Odżywki te są przyjmowane także po wyczerpującym treningu lub uporczywym wysiłku fizycznym w celu szybszej regeneracji ciała – najczęściej służą ku temu wygodne w zastosowaniu batony proteinowe.