Jak zabrać się za kulturystykę?

Z całą pewnością wielu mężczyzn nie raz myśli o tym czy nie zabrać się na poważnie za rzeźbienie swojego ciała wybierając się na siłownię, ale zazwyczaj kończy się tylko i wyłącznie na planach.

Kulturystyka wpływa oczywiście nie tylko na nasz wygląd, ale także prawidłowo prowadzone ćwiczenia pozwalają nam zachować świetną kondycję, dużą sprawność fizyczną, a do tego doskonałe zdrowie na długie lata. W każdym przypadku liczy się jednak umiar, gdyż jak wiadomo wszystko jest dla ludzi.

Jeśli mamy ochotę wybrać się na siłownię to nie zastanawiajmy się, tylko po prostu to zróbmy. Najlepszym sposobem na motywację jest po prostu zakup karnetu na dużą liczbę wejść. Raz kupiona wejściówka będzie nas już zachęcała do regularnych odwiedzin siłowni, gdyż przecież szkoda nam stracić tak po prostu wydanych pieniędzy, nie raz bardzo ciężko zarobionych.

No dobrze, poczyniliśmy ten pierwszy krok i postanowiliśmy wybrać się na okoliczną siłownie. Zawsze jednak pojawia się teraz pytanie od czego zacząć, jak  trenować, jak się odżywiać, jakie brać suplementy i w ogóle w jaki sposób ćwiczyć, aby było bezpiecznie? Pytań jest dużo, ale najlepsze odpowiedzi na nie zawsze udzieli nam fachowiec pracujący w siłowni.

Wybierając się do profesjonalnej siłowni na pewno znajdziemy tak trenera, specjalistę mającego ogromną wiedzę związaną z kulturystyką. Osoba taka na pewno dobierze treningi do naszych możliwości, jak i zaleci a odpowiednią dietę. Z pewnością także dowiemy się wielu ciekawostek związanych chociażby z suplementami. Musimy bowiem pamiętać o tym, że nie będzie dobrym sposobem wybranie się na siłownię i wrzucenie na głęboką wodę. Intensywność ćwiczeń zawsze musi być zwiększana stopniowo, aby nasz organizm mógł się przyzwyczaić do większego wysiłku.

Kiedy już trochę rozejrzymy się w temacie to na pewno przyjdzie ten moment, gdy będzie trzeba kupić sobie jakieś suplementy i odżywki. Gdzie to robić? Kupowanie w sieci, choć tańsze, to nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdyż nie mamy pewności co do jakości, chyba że korzystamy ze sklepów polecanych przez naszych znajomych.

Na początek, zanim dobrze zapoznamy się z różnymi produktami dla kulturystów, najlepiej jednak wybrać się do profesjonalnego sklepu stacjonarnego, gdzie dobry pracownik na pewno nam doradzi i pomoże wybrać odpowiedni dla nas produkt. Kulturystyka daje ogromną satysfakcję i naprawdę warto się nią zainteresować.

Komentarze użytkowników:

 1. Z tymi trenerami to trochę różnie bywa, trzeba przede wszystkim wybrać porządną siłownie to wtedy naprawdę można zaleźć fachowca.

  Odpowiedz
 2. Ja tam kupuje suple na necie i nie mam problemów, wystarczy kierowac się markowymi produktami.

  Odpowiedz
 3. Hehe, skad ja to znam, sam zbierałem się 1.5 roku do ćwiczenia na siłce i w końcu za namową ziomków się zebrałem, eraz trenuję regulanie i naprawdę czuję się o wiele lepiej.

  Odpowiedz
 4. Ja wiem czy karnet tak motywuje? Najbardziej motywuje to jak można wyglądać oraz jaka dobra będzie kondycja! Brac się do roboty ludzie, a nie zdychać przed telewizorami!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz